Hurá do vody!

Děti se zajisté nemohou dočkat, až zase v létě skočí do bazénu plného vody. Bazény jsou v letních měsících velice oblíbené a tak si je do našich domovů pořizujeme čím dál tím častěji. Každý kdo má malý či větší hezký domeček a kousek místa kolem něj, tak jistě bude v létě uvažovat o bazénu. Je to velice příjemné osvěžení pro všední dny, ale i báječné na víkendy, kdy se můžeme od rána slunit a chodit se ovlažit do studené vody bazénu!
koupaliště

Co je k tomu ale zapotřebí?

Hodně se používá bazénová chemie, která je velice důležitá a také podstatná. Každý bazén totiž především potřebuje být hygienicky dokonale udržovaný, proto je nezbytné dávat pozor na hygienu. Když už jsme nakousli toto téma, podíváme se ještě na solární sprchy na zahradu. Možná jste o nich ještě neslyšeli, možná už ano, ale už nějaký ten pátek jsou na našem trhu. Můžete si je koupit a ano opravdu to vypadá jako z amerických filmů, tedy luxusně a skvostně, ale také plní další účely.
bazén

Máme dva typy, které rozlišujeme:

1.       Závěsné – tento typ je velice jednoduchý na použití proto se také velice často pořizuje i k různým chatám či chalupám, kde bazén nemáte, ale tuto sprchu využíváte třeba na jiné účely. Můžete se jenom tak ovlažit či osprchovat, pokud zde trávíte více času. Velice vhodné pro jakéhokoliv zahrádkáře, který si tak může dopřát teplé osvěžení, které je samozřejmě smíchané se studenou vodou, protože voda se zahřívá až na 60°C čili je hodně horká. Tento typ s sebou nese vak, který se napustí vodou a ta se pak díky slunečním paprskům, které na něj dopadají, ohřívá. Jde tak přemisťovat a tak je největší výhodou právě mobilnost.
2.       Stabilní – tento typ může být postavený někde u bazénu nebo kdekoliv na volném prostranství. Je výhodný, pokud máte bazén, tak na sprchování před vstupem do bazénu, protože ze sebe smyjete patřičné nečistoty, další mechanické nežádoucí věci, jakými jsou zbytky trávy, ale i prach z kůže a podobně. Mělo by to být základním faktorem, který uděláte, než jdete do bazénu, protože pak se dokonce používá méně bazénové chemie, na které tak ušetříte. Tento typ je stabilní, takže stojí a tělo má tvořené ze zásobníku na vodu, který se naplní a také se ohřívá až na 60°C. v tomto případě je nezbytné vybrat výhodnou pozici, protože by tato sprcha měla být pořád na sluníčku.
Dejte si k tomu klidně ledový drink a můžete si zažít užívat u vody! 

Summary