Instalatér je i odborník na čištění odpadů


Víte, proč se na instalatérské řemeslo hlásí stále méně zájemců, ačkoli je obecně známo, že je to profese, která se dobře uživí i v období hospodářské krize? Těch důvodů je samozřejmě více, ale jeden z nich je čištění odpadů a kanalizace. Přece jen to není čistá kancelářská práce, kdy se posadíte k počítači, vedle vás voní hrnek s čajem nebo kávou, usrkáváte a postupně vytváříte požadované hodnoty. Instalatér se naopak potýká s něčím, co rozhodně není záviděníhodné.

kuchyňský dřez

Demontáž dřezového sifonu – zkuste si představit situaci, kdy přicházíte domů z práce, vystresovaní a nadmíru unavení, a vaše žena hned ve dveřích spustí: „To je dobře, že už jsi doma, Kájo, prosím, podíváš se v kuchyni na odpad od dřezu, už to zase neodtéká…“ A milý Kája se ani nestačí převléknout a ještě ve svátečních kalhotách a v saku, s kravatou na krku, popadne do ruky šroubovák a lavór a jde se na věc. Odpad je tak zanesený, že nepomohl ani gumový zvon, ani hydroxid sodný, takže zbývá hrubá mechanická dřina.

odpadové potrubí

Jakmile šroub povolí, zpoza sifonu se vyvalí smrdutý zápach a než stačíte podložit pod sifon lavór, černý sliz vám obarví kalhoty a ponožky a rozplizne se i na kobereček pod vámi. Vzápětí se vám zvedne žaludek a strávíte deset minut na toaletě. Naprosto vyčerpaní boj se sifonem vzdáváte a jdete si lehnout.

Práce s odpady zkrátka vyžaduje pevné nervy a odolnou náturu, ne každý toto zvládne, a proto buďme rádi, že jsou tu stále mezi námi ochotní instalatéři, kteří k takové situaci přistupují profesionálně. Poradí si i s obtížnějšími problémy, což je například ucpaný záchod a zanesená domovní kanalizace.

A jedna rada na závěr – instalatéři udržují nonstop pohotovost havarijního servisu https://www.kanalizace-instalateri.cz/, to znamená, pokud se vám nějaký závažný problém s odpady, rozvody vody, plynovými spotřebiči nebo s topením přihodí třeba v neděli ráno nebo na Štědrý den, neváhejte je kontaktovat i v tuto dobu.