Kvalitní spánek je alfou a omegou úspěšného dne!

Jakmile se vyspíte málo, nebo špatně, na pořádný malér máte zaděláno! Tak za prvé nic nebudete stíhat, protože bez ranního šálku kávy hezky v klidu u snídaně budete roztěkaní a nesoustředění, a navíc vyvraždíte polovinu svých sousedů, protože než se dostanete do prodejny Starbucksu, taky to nějakou dobu trvá, že?
kytara u postele
Jak tedy můžete vidět, na kvalitním spánku opravdu záleží! Proto v opojení toho, že se se svojí polovičkou stěhujete do jednoho bytu, nic neuspěchejte! Výběr dobré postele a kvalitních matrací není jen tak nějaký laciný vtípek. Jak ale nezabloudit v Ikei a v nepřehledném chumlu prodejen nábytku v okruhu sta kilometrů? Podívejte se s námi na to, jak si vybrat dobrou a kvalitní postel!

1. Ač se vám do toho moc nechce dejte přednost kvalitě před vzhledem!
Jistě, lůžko by mělo alespoň minimálněkorespondovat s celkovým vzhledem ložnice – je pitomost kupovat si postel ve viktoriánském stylu z ořechového dřeva do minimalistické moderně zařízené ložnice, na druhou stranu je absolutní nesmysl koupit si něco, co se sice stane designovým středobodem a démantem místnosti, ale nepůjde na tom pořádně spát! Důležitá je masivnost a pevnost. Investuje do kvalitní postele ze smrkového masivu a nemůžete šlápnout vedle! Přestože borovicové dřevo je nejlevnější a běžně nejdostupnější, je měkké a křehké. Navíc obecně hůře přijímá mořidla i nátěry a obsahuje velké množství suků. Proto se smrk stává nově objeveným favoritem na poli postelí!
polštářky pod oknem
2. Kvalitní lůžkoviny jsou základ!
Jestliže sáhnete po lidmi odedávna žádaných materiálech, jako jsou peří, hedvábí, bavlna, vlna či mikrovlákno, nebude to nikdy špatná volba, protože jsou stoprocentní zárukou kvality.Hledáte-li navíc i něco příjemného na dotek, zcela určitě vás zaujmou potahy z výběrové bavlny s přídavkem hedvábí, které jsou hebké a mají chladivý efekt.