Účinky mátového čaje na naše zdraví

Mátový čaj. Někdo ho miluje, jiní ho naopak nenávidí. Pro jeho specifickou, osvěžující chuť je velmi oblíbený, především v letních měsících. V tomto období je skvělý hlavně v případě, kdy je dobře vychlazený. Čaj z máty není dobrý ale jen pro svou chuť, jeho pravidelné pití má pro nás spoustu zdravotních benefitů. Ale i jeho jednorázové pití dokáže pomoci ulevit nám od akutních obtíží.

Zažívací potíže

Tento čaj je skvělý, pokud máte potíže s vašim trávením, zejména se žaludkem. Máta obsahuje mentol a esenciální oleje, které podporují proces trávení a dokáží zklidnit žaludek, který je podrážděný. Ideální je, pokud mátu kombinujete s dalšími bylinkami, například s heřmánkem.

mátový čaj

Snížení kofeinu v našem těle

Máta vám dokáže dodat pocit energie, tedy něco podobného, co dokáže kofein. Až na to, že v mátovém čaji žádný kofein nenajdete. Ideální je, pokud si ho vychutnáte třeba v odpoledních hodinách, kdy cítíte, že byste potřebovali trochu povzbudit, ale nechcete vzhledem k pokročilé hodině již pít kávu nebo něco s obsahem kofeinu.

Hubnutí

Ano, mátový čaj vám může pomoci při hubnutí. Dokáže vám pomoci zahnat chuť na sladké, což je častý problém těch, kteří se snaží zhubnout. Mátový čaj má přirozeně jemně sladkou chuť i bez toho, aniž byste ho museli nějak sladit. Navíc skvěle hydratuje naše tělo, což je v procesu hubnutí velmi důležité.

máta

Imunita

Koho trápí oslabený imunitní systém, tak i s tím vám může pomoci pití mátového čaje. Mátový olej, který se v mátě nachází, má antibakteriální a antivirové vlastnosti a tím pomáhá podporovat váš imunitní systém. Je taky skvělý, pokud bojujete s nachlazením, nebo obecně s infekcemi horních cest dýchacích.

Zapáchající dech

Zapáchající dech nemusí být vždy známkou jen špatné ústní hygieny a trápí více lidí, než byste si možná mysleli. Máta je složka, která se běžně vyskytuje v zubních pastách a žvýkačkách, které tomuto problému brání, proto vám od nepříjemného dechu pomůže i mátový čaj.