Důležitá informační centra

Na cestách, se můžeme dostat do zapeklitých situací. Dorazíme někam na místo a najednou nevíme kudy kam. Nevíme, kde se vlastně právě nacházíme. Můžeme se zorientovat podle mapy. Kdo číst v mapě nedokáže, ať vyhledá městskéinfocentrum – turistické informační centrum.
Abyste byli na vše připraveni, navštivte webové stránky Asociace turistických center České republiky.
maják na pobřeží

Naleznete přínosné a důležité informace o tom, kde se v příslušných krajích a městech nachází informační centra. Asociace, je sdružení informačních turistických center, které poskytují své služby zdarma. Většinou jsou informace poskytnuty v několika jazycích.
Obrátíte-li se na některé informační centrum, dozvíte se spoustu důležitých a praktických informací. V informačních centrech, můžete zakoupit mapy, průvodce, pohledy, poštovní známky, suvenýry, turistické známky a vizitky nebo speciální regionální výrobky.
Dále se dozvíte, kde se můžete ubytovat nebo občerstvit. Kde najdete vlakové nebo autobusové nádraží, kde se nachází zajímavé turistické cíle a trasy. Praktickou informací, bude i rozmístění toalet, směnáren a obchodních center. K dispozici jsou také důležitá telefonní čísla. Ve větších městech, je možnost v informačních centrech, zakoupit vstupenky na kulturní nebo zážitkové akce nebo si objednat prohlídky s průvodcem. Prohlídky s průvodcem, jsou zpoplatněnou službou. Za poplatek, můžete využít v některých infocentrech kopírování nebo skenování. Většina infocenter disponuje WIFI připojením, které je zdarma.
Převážná většina infocenter, se nachází na náměstích. To vám pomůže usnadnit hledání.
turistická značka
Zajímavá bude pro turisty informace, o nově vznikajících Touristpointech. Touristpoint je zázemí určené pro turisty a cyklisty. Můžete si zde uschovat zavazadla, využít sprch a toalet nebo si jen posedět a odpočinout. Pro cyklisty, bude vítanou službou uzamykatelná úschovna pro kola. Zapůjčit si můžete i drobné nářadí, pro případ jednodušší opravy kola