Jak ušetřit?

Máme pro vás několik tipů, jak ušetřit peníze .Možná se vás nebudou týkat, možná právě vám pomohou ušetřit pár korun, které můžete pak využít na něco jiného.

lízátka

Vyrábějte!
Samozřejmě krásné a drahé dárky potěší téměř každého. Ovšem ne vždy máme na to, koupit druhému to, po čem touží a někdy ani vlastně nevíme, co by si přál. Víme však jednu věc a to takovou, že každého velmi potěší dárek, který pro danou osobu vyrobíme. Ať už proto, že ví, že nám na něm natolik záleží, že namísto pěti minut v obchodě jsme do něho investovali třeba hodinu, abychom mu dárek vyrobili a nebo proto, že jsme se zajímali o to, co má rád, a co by mu udělalo radost. Vyrábět můžete svíčky, sušenky, dorty, mýdla, krabičky, alba a přání.

tým

Čekejte!
Pokud se rozhodnete něco koupit a byla by to pro vás větší investice, dejte si čas třiceti dní. Tedy pokud vás napadne, že si něco chcete koupit, dejte si ještě třicet dní, než to uděláte. Během tohoto času si můžete důkladně rozmyslet a zároveň ověřit, zda danou věc opravdu potřebujete.

Nechoďte do baru!
Pokud i vy rádi chodíte na různé party a mejdany, zkuste pro takový další podobný mejdan udělat výjimku a sejděte se s přáteli u vás doma. Každý přinese něco na zub a něco k pité a stovky korun, které utratíte za vstupy, drinky a večeře zůstanou v kase.

Nevyhazujte!
Určitě se vám již stalo, že jste vyhazovali nepohodlné, obnošené či poničené oblečení. Možná jste vyhazovali i oblečení, které jste už nenosili, protože vám bylo malé, velké nebo vyšlo z módy. Tak už to nedělejte a zkuste poškozené oblečení opravit či přešít na něco jiného. Oblečení, které už nenosíte, zkuste prodat za pár korun na nějakém bazaru.

pletení

Choďte pěšky!
Nenabádáme vás nyní k ježdění autem, kam vás napadne, ale naopak vám nyní doporučujeme, abyste se začali dopravovat hromadnou dopravou, pokud to jde. Ideální potom je, v případě, že máte čas a místa dostupná, chodit pěšky. Uděláte tím něco pro své zdraví i pro svoji peněženku!