Když lyžař ví, jak na to!

Lyžování nebo populární snowboarding, patří mezi ty nejoblíbenější zimní sporty, které se těší rok co rok velké popularitě. Už při prvním ochlazení mnoho lidí vyráží – směr hory, aby si opět připomněli to, jak báječný je to pocit „stát na lyžích“.
Ku podivu je však velká část lidí, kteří se na svah vyberou takzvaně na vlastní pěst a díky kamarádům, kteří je přesvědčili zkouší, jak se jim na sjezdovce povede.

A přitom je nejlepší řešení, zkusit se už od prvního zaklapnutí lyží, vše naučit od profesionálů, kteří vám dají nejen jistotu, ale i dobré základy pro bezpečnou jízdu.
červené lyže.jpg


Škola, která je více než potřebná


Na sjezdovce nedostanete žádné učebnice a čas na to, abyste si nastudovali techniku. Ve škole pro lyžaře je základní pravidlo, a to takové, že teorie je sice dobrá k pochopení, ale technika a samotné ježdění vás nejlépe přiblíží tomu, co vlastně na svahu máte dělat.

Jestli jste tedy nikdy v životě nezažili, jaké to je – sjet kopec až dolů bez pádů nebo ohrožení na něčím životě, neváhejte se zapsat do kurzu, kde se o vás postarají.

Profesionálové dobře vědí, jak nevyhnutelné je vypilovat postoj, rovnováhu, techniku a přirozené ježdění na lyžích, které nemá být nikdy trápením, ale pouze zábavou.
lyžařská škola.jpg


Děti ji potřebují snad ze všeho nejvíce


Možná máte „lyžaře“ v krvi, ale i přes to, pokud vaše děti chcete naučit něčemu tak zodpovědnému, jako je jízda na lyžích, nezatracujte školu, která jim může být větším přínosem, než vaše vlastní „výuka samouka“. Učitelé v takové škole vědí, jak přistupovat k dětem, vzbudit v nich touhu a vášeň pro tento sport a získat sebevědomí díky každému detailu, který jim poskytnou. Pomalé a nenásilné učení první jízdy na lyžích, může být od skutečného „mistra“ jen pozitivní zkušeností, díky které se z vašeho dítěte může stát vynikající a ohleduplný lyžař, který ví, jak se opravdu jezdí.

Buďte i vy připraveni v každé situaci a nebraňte se něčemu, co vaší touze – být na lyžích každý rok, přinese zasloužené ovoce.