Pomazlení při kávičce

Kočka –  provádí nás již tisíce let, byla pravděpodobně domestikována již kolem roku 2000 př. n. l.. Je druhým nejrozšířenějším zvířetem v nšich domácnostech. Dřív byla především ochránkyní úrody před hlodavci. V některých starověkých kulturách měla dokonce čestné místo mezi bohy. Ve starověkém Egyptě byla vzývána jako projev bohyně Bastet.
 kočky na okně
Má uhrančivý pohled, ladné pohyby, je roztomilá, její chlupaté tělíčko svádí k pohlazení. Pro to si ale přijde jen když chce ona sama, je osobnost, jejíž náklonnost je vrtkavá. Když má dobrou náladu, nenajdete roztomilejšího mazlíka.
Když hladíme kočku, tak často přede, tím v podstatě relaxuje a zlepšuje zdravotní stav svůj i člověka. Uklidníme se, klesne nám krevní tlak, tep i hladina stresu. Jsme citlivější a mírumilovnější k druhým. Její přítomnost oceníme kdy je nám ouvej, jsme smutní nebo nás něco bolí.  Některé kočky prý dokáží rozpoznat blížící se infarkt nebo mozkovou mrtvici.
Kdo nemá to štěstí a nevlastní číču, může si přijít užít jejich společnosti do kočičí kavárny.
 srdíčka na pěně
První kočičí kavárna prý byla otevřena na Tchaj-wanu v roce 1998, majitel chtěl pomocí kočiček zvýšit návštěvnost. A povedlo se! Pak se trendu chytli nadšeně Japonci, kteří často žijí v pidibytech pro chov domácích zvířat nevhodných. První japonská kavárna byla otevřena v Ósace v roce 2004, nejvíce jich mají v  Tokiu. Následovalo rozšíření této módní vlny do Singapuru a Thajska. Pak už následovala Evropa, kde první kavárnu s kočkami otevřeli ve Vídni roku 2012. Jak už to tak s módními trendy je, čas od času se historie opakuje. A  ve Vídni prý už měli podobnou kavárnu v roce 1912 a jejím pravidelným návštěvníkem byl Vladimír Iljič Lenin, toho času ve vídeňském exilu.
 kočka u misky
U nás jich najdeme v Praze a Brně hned několik, další jsou např. na Kladně, v Plzni,  Českých Budějovicích, Hradci Králové, Kroměříži,  Pardubicích, Olomouci, Ostravě a Opavě. A další se jistě plánují!
Aktuální seznam najdou kočkomilové na internetu. Některé pomáhají s umísťováním koček z útulku. A tak si odtud můžete odnést domů nového mazlíka.
Návštěva se nedoporučuje snad jen lidem s těžkou alergií na kočičí srst.