Módní návrháři slavných filmových hvězd

Žena v kalhotách? Skandál!
Marlene Dietrichové nikdy nevadilo, že se odlišovala. A právě díky ní mají dodnes ženy ve svých šatních skříních kalhoty a kalhotové kostýmy. Její styl byl sice lehce bezpohlavní, přesto byl i tak oslňující a poutající pozornost. Nikdy svou bisexualitu netajila, a tak jí byla tolerována nejedna výstřednost! Společně s Katharine Hepburn způsobila ve třicátých letech doslova módní revoluci, neboť právě díky nim začaly být kalhoty akceptovány jako vhodný oděv nejen pro muže, ale i pro ženy.
audrey hepburn
Přesto když v nich Marlene Dietrich poprvé vyšla na veřejnost, způsobila tím obrovský poprask! S pánským stylem této hvězdě radila sama Coco Chanel. Obě se shodovaly na tom, že oblečení má být především jednoduché, elegantní a praktické. Sama Coco, když se přestěhovala ke svému milenci, začala nosit kalhoty a přešité pánské sako. Její krámek pak ženám nabízel košilové šaty, pletené vesty, dámské kalhoty či malé černé, zkrátka oblečení, které umožňovalo svobodný pohyb.
módní skica
Marylin jako bohyně sexy stylu
Její styl byl jednoznačně velmi ženský. Oblečení nejen do filmu pro ni od roku 1950 navrhoval William Travilla. Je autorem slavných růžových šatů bez ramínek z filmu Páni mají raději blondýnky i ještě slavnějších bílých koktejlek, do kterých foukl vítr. Travillovy návrhy byly svůdné a zároveň nové a elegantní. On i Marylin Monroe měli v oblibě velké výstřihy, plisované látky a lehké materiály, které budily někdy dojem, že je jejich nositelka nahá. Jejich vztah nebyl pouze pracovní, ale i hluboce přátelský.
marilyn monroe
Audrey jako múza de Givenchyho
Audrey Hepburn a módní návrhář Hubert de Givenchy „se našli“ roku 1953. Tehdy se Audrey připravovala na svou roli ve filmu Sabrina. Odjela do Paříže, aby zde objevila ty správné šaty pro svou roli. Návrhář se velmi brzy zamiloval do její křehké postavy, šarmu i rozpustilosti. Audrey si v jeho salonu vybrala několik modelů včetně velké róby. Hubert de Givenchy otevřel svůj salon v roce 1952. S Audrey Hepburn zůstali přáteli až do její smrti. Oblékal ji nejen pro filmy, ale také pro soukromí. Sama Audrey říkala, že jen v jeho modelech se cítí sama sebou.