Musíte vědět, co chcete

V dnešní době je k dostání na trhu doslova široká škála automobilů všech typů a značek. Právě proto před koupí samotného automobilu byste měli mít, aspoň malou představu o výbavě, kterou musíte prostě mít v automobilu.

            Výbava automobilu je dosti široký pojem v dnešní době. Samotná výbava zahrnuje desítky položek možných. Kromě základní výbavy, kterou dostanete při koupi jakéhokoli vozu, je zde i tzv.,,příplatková výbava“, jak určitě všichni víte.

            Ovšem při volbě samotné výbavy dbejte taky na své konto. Ne, všechny automobilky, i když mají podobnou, někdy ne-li stejnou nabízenou výbavu k automobilu, mají jednotlivé položky výbavy zahrnuty do stejných cenových kategoriích. Je logické, že postavení jednotlivých položek, vám zde nemůžeme říci, protože ho ani neznáme, proto vám představíme pár položek, které nesmí chybět ve vašem vozu.

·         Jízdní asistenty- Bývají zahrnuty většinou v příplatkové výbavě, můžeme zde řadit asistenta hlídajícího jízdu v pruhu. Tento asistent upozorní jedince při náhlém opuštění jízdního pruhu. Mezi další asistenty můžeme zařadit například detektor chodců, či troufneme si říci, asistent parkující automobil za vás. V dnešní době můžeme zařadit mezi takovéto asistenty dokonce autopilota ve vozidle.

·         Rezerva- Bývá zahrnuta už v základní výbavě, jedna z jejich nejdůležitějších položek. Rezerva je, taktéž povinnou částí výbavy automobilu, na základě právních norem. Její absence se může majiteli vozu pěkě prodražit.

·         Klimatizace- Bývá většinou součástí příplatkové výbavy, u levnějších modelů je v základní výbavě. Potřebná zejména v chladných zimních dnech. Klimatizace reguluje proudění vzduchu do vozu, a taky mimo něj. Zároveň díky pohonné jednotce dokáže tento vzduch zahřát do člověkem nastavené teploty.

·         Vyhřívané sedadla- Ano, slyšíte dobře. Součástí vašeho nového vozidla mohou být, taktéž vyhřívaná sedadla, bohužel ale se nenabízejí v základní výbavě automobilu, ale pokud výbava automobilu obsahuje takovouhle položku, tak bývá většinou součástí pžíplatkové výbavy.
Existuje hodně položek výbavy vozu, ale jak zde říkáme, právě proto by bylo na místě mít svou vlastní představu a taky obejít, co nejvíce prodejců.