Má to smysl

Jistě, chápeme vaše pocity, hlavně vás milujících nabušené bouráky. Sami obdivujeme americkou automobilovou klasiku, v podobě nabušených Fordů Mustangů, Dodgů Challengerů, Pontiaců a jiných nesmírně silných vozů, ale věřte nám, že v dnešní době se mohou stát nabušenými bouráky, taky ekologicky tvářící se automobily. Příkladem může být například stejnomenný produkt americké automobilky Tesla Motors.

            Jejich superspoty dokáží v mnohých parametrech, i přes svou nevýhodu, konkurovat benzínovým vozidlům. A to všechno, i přes fakt, že bývají poháněny čistě jen elektrickou energií. Pravda, dojezd těchto vozidel bývá kratší, ale nedejte se mýlit. Kratší dojezd těchto automobilů nebývá způsoben neefektivností použitých materiálů, ale spíše relativně krátkou dobou těchto vozů na trhu.

            Ale proto, abychom zde vyzdvihovali eko-supersporty zde nejsme. Píšeme tento článek proto, abychom vám připoměli, podle nás, základní parametry, které mohou vést nejen k úlevě naší planety. Koneckonců to je dnes prakticky módní záležitost a o těchto ekologických vozech už napsali hromady článků a recenzí. Spíše chceme upozornit na rychlý vývoj těchto produktů a s toho vyplývající výhody vozů.

A.    nulové, či minimální emise – S tím souvisí, nejen dobrý pocit, že chráníte naši planetu, ale taky spousta výhod, například slevy na dani z užívání motorových vozidel.
B.     Nižší nebo žádná spotřeba pohonných hmot – S nižší spotřebou logicky souvisí logicky nižší provozní náklady, které v případě velkého množství vlastněných automobilů může hrát v rozpočtu významnou roli.
C.     Možnost vjezdu do nízko emisních zón ve městech – V dnešní době, ale jsou výhody eko – automobilů tam, kde byste je určitě před padesáti lety vůbec nečekali. Totiž dnes bez ekologické povolenky se do center některých velkých měst dnes s autem vůbec nepodíváte.
My nejsme žádní eko- maniaci, ale zvažte tuto variantu a věřte nám, že lidé okolo vás vám určitě poděkují. Zároveň díky různý slevám a eko- programům ušetříte nemalé množství peněz.