Na dobrém výběru záleží

Jsou věci, které prostě v životě musíme mít. Vždyť náš život, to je jeden velký výběr. Většina lidí si vybírá alespoň potraviny, které jí. Protože všichni vědí, že na jídle velmi záleží a mezi jednotlivými druhy potravin jsou propastné rozdíly – není sýr jako sýr a stejně tak chleba od různých výrobců chutná úplně jinak. Ale podobné je to i s jinými oblastmi života. Vybíráme si nábytek a doplňky do svých domovů, vybíráme si dopravní prostředky pro denní cestování, vybíráme si tisk i dodavatele energií. Takže vůbec není divu, že si vybíráme i módní značky. A stejně jako u ostatních oblastí života i zde platí, že není oblečení jako oblečení a za to kvalitnější s vyšší přidanou hodnotou se rozhodně vyplatí si připlatit.

mikina

Není značka jako značka

Svým výběrem totiž dáváme dennodenně ostatním najevo kdo jsme a v jaké společnosti se pohybujeme. Pokud jde o jídlo, tak to přímo ovlivňuje naše zdraví, takže většina lidí, až na úplné výjimky se snaží volit co nejlepší kvalitu potravin, které konzumují. Ovšem pokud jde o to ostatní a o oblečení zvlášť, tak v této oblasti už jsou mnozí lidé na svou útratu zdrženlivější. Obecně zde platí, že na oblékání kladou důraz spíše lidé s vyššími příjmy, protože se pohybují ve společenské vrstvě, kde na tom, co máte na sobě velice záleží.

A to dokonce i tak moc, že to může rozhodnout o vašich obchodních kontaktech a následném obratu firmy. Už jsme si totiž zvykli na to, že někteří lidé odmítají formální oblečení jako je kostýmek či oblek a kravata a místo toho si vyrazí v mikině a riflích tam, kde by jiní volili formálnější oděv, nicméně to už stávající společnost zhusta toleruje. Ovšem jen v tom případě, pokud se jedná o značkovou mikinu a rifle, prostě oblečení na úrovni jako je třeba to od značky Calvin Klein.

béžová mikina

Takže pokud vás na nějaké pracovní schůzce bude zdobit calvin klein mikina a rifle, nikomu to příliš vadit nebude, protože se jedná o neformální oblečení, které má úroveň, ovšem pokud byste na stejnou příležitost dorazili v tomtéž levném oblečení z tržnice, tak se s vámi už pravděpodobně nikdo bavit nebude.