Nádobí budoucnosti

Změny a novinky nás zastihují snad v každé oblasti. Je úplně jedno, zdali se jedná o profesní zaměření, zdravotnictví, technologii, výzkum nebo zkrátka jen o spotřební zboží. Generace našich babiček a dědečků už by vůbec nerozuměla modernímu přístupu k různé výrobě. Převrat nastává i v naší kuchyni.
silikonové formy na muffiny
Stále více se setkáváme s možností nákupu silikonových nádob. Nabídky v obchodech jsou poměrně veliké a rok od roku se jich objevuje více a více. Právě takové nádoby a formy se dají snadno uskladnit, aniž by zabíraly velké místo v našich kuchyňských linkách.

Výhody silikonových forem

·         Snadná údržba  – nádobí se dá umývat i v myčce na nádobí, což nám ušetří čas i práci
·         Nerozbitnost – spadla vám nádoba na zem? Nic se neděje, jsou nerozbitné, pokud je vysloveně nezničíte mechanickou silou.
·         Nepřilnavost – jsou dělané z materiálu, který je velmi šetrný a nezpůsobuje připáleniny. Nemusíte formu na bábovku více s obavou přemlouvat, aby vám vydala svůj obsah, protože jste ji nedostatečně vysypali. Navíc oceníte i výhodu, že rychleji stydne, tak koláče nebo dorty nemusíte chladit, abyste je mohli vyklopit a pracovat s materiálem.
váleček na těsto
·         Lehkost – žádné těžké formy, které se těžko vyndávají z rozpálené trouby, naopak bábovka je ve vašich rukou jako pírko
·         Udržují tvar – dá se s nimi tvořit cokoliv, sušenky se vzorem, domácí pralinky v různých podobách, vánoční cukroví nebo krásně tvarovaná bábovka. Různé ozdoby z marcipánu, které pak tvoří přímo koncert na dortu.
·         Všestranné využití – nádoby jsou vyráběny z kvalitního potravinářského silikonu, rozmezí teploty, ve kterých se mohou používat, jsou -50°C až do + 230. Jsou použitelné do trouby jak elektrické, tak horkovzdušné, zároveň i do lednice a mrazničky.
razítko na sušenky
Možná se vám zdá pořizovací cena u některých výrobků dražší, ale když si uvědomíte plusové stránky a dlouhou životnost, cena je velmi nízká. Ovšem musíte si dát pozor na ostré předměty, abyste neznehodnotili formu například nožem.

Pokud stále váháte, vyzkoušejte nejprve nějaké menší formičky. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se vaše polička brzy zaplní dalším silikonovým nádobím.