Nechte své tělo skutečně odpočívat a počítač vypněte

Všichni máme své zájmy, a tedy i své oblíbené webové stránky. Mnohé jsme si už oblíbili natolik, že jsme u nich ochotni ztrácet poměrně mnoho času. A to nemluvíme o sociálních sítích anebo třeba o zpravodajských serverech. Nicméně i lidé, kteří zrovna nemají chuť být v kontaktu s přáteli anebo se informovat o tom, co se ve světě děje, míří často na internet. Najít se tam dá naprosto všechno. A to i v případě, že nehledáme nic konkrétního, pouze se tam pohybujeme z místa na místo.
iphone dívky
Ale najdeme tam potřebnou relaxaci a uvolnění, po kterém v dnešní době zoufale pátráme?
Dnešní doba nám vychází s otevřenou náručí vstříc, tím, že nám nabízí celou řadu užitečných pomůcek a elektronických pomocníků, o kterých se lidem před námi ani nesnilo, od těch, kteří za nás uklidí domácnost a uleví nám od namáhavé práce až po ty, kteří nám poskytnou hledané informace a zábavu. Jenže dá se na internetu skutečně odpočívat?
Jen tak si sednout a nemuset nad ničím přemýšlet, a přitom si třeba přečíst zajímavý článek na téma zahradničení anebo cestování, které vás baví, může být jistě přínosné. Jenže problém je v tom, že mnozí lidé už nikdy nikam dál nedojdou. Surfují po internetu a pátrají po tématech, která je baví. Pročítají tematické články, zapojují se do diskusí. A diskutují o tom, k čemu se vlastně nikdy nedostanou, protože veškerý svůj volný čas vyčerpají pohybem ve virtuálním světě. Nebylo by ale lepší, zapojit se do toho reálného?
studium u pc a učebnice
Takže příště, až zase budete mít hodinu volného času a napadne vás něco v tom smyslu, že se jen kouknete na zajímavé zprávy, a poté počítač vypnete, zkuste jej vypnout rovnou. A uvidíte, že se vám díky tomu vaše volno značně prodlouží, že uděláte něco skutečného pro sebe anebo pro své okolí, a že si přitom opravdu odpočinete. Nechat svůj mozek vypnout a zapojit své tělo do skutečných činností fyzicky začíná být v dnešní době luxus, který si dopřeje jen málokdo.