Tisíc sedm set hodin na jedné židli

Mnoho zaměstnání,která vyžadují znalost práce na počítači, lze vykonávat z pohodlí domova. Přináší to s sebou mnoho výhod.

–         ušetříte peníze za cestovné
–         ušetříte spoustu času, kterou byste museli věnovat na cestu do zaměstnání

Nevýhodou je, že se tak trochu vyčleníte ze společnosti. Ovšem, jestliže máte stálý okruh přátel, kteří nemají s Vaší prací nic společného, tak se Vás tato nevýhoda netýká. Co se Vás ale rozhodně týkat bude, to je vhodná židle k psacímu stolu, u kterého strávíte neuvěřitelný počet hodin. Bylo dokonce spočítáno, že u pracovního stolu strávíme přibližně tisíc sedm set hodin. Což je jedenasedmdesát dní v kuse. To už stojí za zamyšlení.

kancelář

o   Správná židle by měla být pojízdná. Abyste nemuseli pokaždé, když potřebujete sáhnout do zásuvky, hned vstávat.
o   Vybírejte tu, která má píst na nastavení správné výšky. Nejsme přeci všichni stejně vysocí.
o   Bytoví architekti doporučují zvolit pohyblivý sedák židle, který umožňuje dynamické sezení a nedochází k ochabnutí svalů.

Světla ani málo a ani moc

Další z věcí, na které by měl být dáván velký důraz, je světlo.Psací stůl tedy orientujeme tak, aby byl v dosahu světelný zdroj přirozený i umělý. Je důležité myslet na to, aby měl levák tyto zdroje po pravé straně a pravák po levé. Pro náš zrak je určitě nejvhodnější světlo z přirozeného zdroje, ale pokud to z nějakého důvodu není možné, nic zásadního se neděje. Můžeme ho nahradit světlem umělým.

kanceláře

·         V zimních měsících by měla být lampička k dispozici stále.

Jen je potřeba dát pozor na nevhodnou žárovku. I tady platí zásada zlaté střední cesty. Nesmí být ani moc silná a ani slabá. Pokud mluvíme o dostatku světla, rozhodně se nedoporučuje přímé slunce, které nám svítí do očí nebo do monitoru. Stačí i malá část dne a můžete si zadělat na budoucí potíže. Proto je vhodné používat žaluzie.