Vytvořte si zahradu na balkóně

Pomalu se blíží jaro a je na čase rozhodnout, jak využít prostor na vašem balkóně. Každý rok kupujete a staráte se o květiny a přitom ani nemáte čas si užít jejich krásu? Zkuste letos balkón využít jinak a zasaďte si do květináčů a truhlíků hrnkovou zeleninu a ovoce. Pokud totiž nemáte moc času si vychutnat krásy květin, může vám balkón poskytnout čerstvé suroviny.

Je celá řada plodin, které můžete pěstovat doma. Rozmyslete si, kolik místa jste ochotni rostlinkám věnovat a podle toho se pusťte do práce. Semena si můžete naklíčit sami, můžete si ale také zakoupit předpěstované sazeničky. Záleží na vás, kolik času a úsilí chcete do pěstování vložit. Důležité je také volit rostliny, které se hodí na slunné nebo stinné místo – podle vašeho balkónu. Také dbejte na správnou zálivku.  

Na jaře vyzkoušejte různé druhy salátů, od klasických až po odrůdy, které se nedají jen tak sehnat. Oblíbenou plodinou jsou také rajčata. Existuje nepřeberné množství druhů, které si můžete za pár korun vypěstovat a nemusíte za ně utrácet v obchodě a chuť rozhodně oceníte. Pokud jste milovníci ostré kuchyně, vypěstujte si různé druhy chilli papriček, nebo můžete vyzkoušet třeba lilky. Vyberte si jakoukoliv zeleninu, která se hodí na pěstování v nádobách a kterou máte rádi.
U ovoce není výběr příliš bohatý, existují však některé odrůdy jahod, které jsou na tyto výsadby určené.
Rozhodně oceníte čerstvé bylinky. Jsou nezbytnou součástí mnoha receptů a mít je po ruce není na škodu. Vhodné jsou opět bylinky, které se mohou pěstovat v nádobách, ať už jsou to různé druhy bazalky, pažitka, majoránka, tymián apod. Výběr je obrovský a každý si najde to své.

Vytvořte si na balkóně vlastní malou zahrádku. Můžete tak celou sezónu sklízet nejrůznější druhy plodin a užívat si jejich skvělou chuť. Není nic lepšího než si večer po práci udělat salát z vlastní zeleniny a na balkóně si ho s chutí sníst.