Zelená kraluje roku 2017

V nadcházející sezóně porazila zelená jednoznačně všechny barvy, a to nejen v módě, ale také například v architektuře a designu. Tmavé i světlé odstíny zelené se tedy ujímají vedení v mnoha oblastech lidské činnosti a není se čemu divit. Tato barva symbolizuje nové začátky, očistu a návrat k přírodě, navíc má zklidňující účinky.

Kdo to vlastně určuje, která barva bude tou pravou pro nadcházející sezónu? Tím, kdo nese toto těžké břemeno, je institut barev Pantone. Samozřejmě si zaměstnanci jen tak nezvolí barvu, která je zrovna napadne. Před výběrem té finální je spousta pozorování a výzkumů. Institut sleduje různé oblasti života lidí a lidské emoce a postoje. Já osobně miluju hráškově zelený sytý odstín či odstín jarní zelené trávy – pro mě je tato barva svěží a svým způsobem i veselá.

Barva odrážející pocity a myšlenky lidí
Zelená barva podle institutu odráží náladu obyvatel Země a kulturní atmosféru. Na ni působí mnoho vnějších vlivů, jako je gastronomie, architektura či umění. To, jak se oblékáme je ovlivněno tím, jak se cítíme. Tedy ne my, ale celý svět. Dodržování zelené nálady roku 2017 není jen o oblékání, je celkově o životním stylu, který by měl být pro tento rok zdravější a svěžejší.

Lidé by se měli spojit s přírodou. Je s tím spojen také boom vegetariánství, veganství a dalších životních stylů, které v posledních letech vzrůstají na oblibě.

Rok 2017 v přírodě s přírodou
Nejen, že zelená bude barvou módních návrhářů, měla by být i vaší barvou. Nezapomeňte tedy na začátku jara vyrazit do přírody a začít čerpat inspiraci pro jarní módní sezónu.

Začít podporovat zelený rok můžete i úplnými maličkostmi, například začněte třídit odpad nebo jej snažte omezit na minimum, myslete na životní prostředí a třeba dva dny v týdnu vyměňte auto za prostřední hromadné dopravy.

Chraňte přírodu za pomocí módy
Pojem recyklace a udržitelný rozvoj se dostává i do povědomí módních elit a oblastí. Jedním z prvních, kdo začal uvažovat o recyklaci oblečení, byl obchodní řetězec H&M, který za tašku plnou oblečení, které už nenosíte, nabízí poukaz na další nákup.

Zelená tedy nemusí znamenat jen barvu vašeho trička, ale i barvu vašeho myšlení. Nemusíte nutně přestat jít maso, zkuste krůček po krůčku pomoct své planetě jinak. Jde to i bezbolestně a stylově. Šťastný zelený rok 2017 všem!