Zelená kraluje roku 2017


V nadcházející sezóně porazila zelená jednoznačně všechny barvy, a to nejen v módě, ale také například v architektuře a designu. Tmavé i světlé odstíny zelené se tedy ujímají vedení v mnoha oblastech lidské činnosti a není se čemu divit. Tato barva symbolizuje nové začátky, očistu a návrat k přírodě, navíc má zklidňující účinky.
zelené šaty
Kdo to vlastně určuje, která barva bude tou pravou pro nadcházející sezónu? Tím, kdo nese toto těžké břemeno, je institut barev Pantone. Samozřejmě si zaměstnanci jen tak nezvolí barvu, která je zrovna napadne. Před výběrem té finální je spousta pozorování a výzkumů. Institut sleduje různé oblasti života lidí a lidské emoce a postoje. Já osobně miluju hráškově zelený sytý odstín či odstín jarní zelené trávy – pro mě je tato barva svěží a svým způsobem i veselá.

Barva odrážející pocity a myšlenky lidí
Zelená barva podle institutu odráží náladu obyvatel Země a kulturní atmosféru. Na ni působí mnoho vnějších vlivů, jako je gastronomie, architektura či umění. To, jak se oblékáme je ovlivněno tím, jak se cítíme. Tedy ne my, ale celý svět. Dodržování zelené nálady roku 2017 není jen o oblékání, je celkově o životním stylu, který by měl být pro tento rok zdravější a svěžejší.
knoflíky na halence
Lidé by se měli spojit s přírodou. Je s tím spojen také boom vegetariánství, veganství a dalších životních stylů, které v posledních letech vzrůstají na oblibě.