Vzdělání jako klíč k bohatství

V dnešní době si každý zoufale myslí, že vysoké školy a různé tituly mu zajistí vysněnou budoucnost. Vy jako rodiče, to chcete svým dětem dopřát, a tak se snažíte, vést je k vzdělávání. V dřívější době, kdo měl vysokoškolské vzdělání, měl opravdu zajištěnou slibnou budoucnost, ale dnes tomu tak není. Výjimkou jsou samozřejmě kraje, kde je velká poptávka po inženýrech.
dělník na stavbě
Diamantový mozek, ale nepraktičnost pro život?
Většina těchto mimořádně nadaných, chytrých a super inteligentních lidí však nezvládne praktický život. V hlavě spousty znalostí, ale doma pak v pozdějším věku nezvládnou ani navrtat polici, mají problém se i v životě uplatnit. Nemluvě o jejich komunikaci s okolím. Důležité je, aby už od dětství byly rodiči vedeny k praktickým dovednostem.
Pokud máte doma malého génia, veďte ho i k praktičnosti. Jistě je to těžké, když se neustále kouká do knížek, učebnic, ale je to nezbytné.
Komunikace s okolím
Komunikace je od pradávna velmi důležitá, ale pokud mluvíte jazykem, kterému nikdo nerozumí, tak je těžké zapadnout. Všímáte si, že už teď, váš malý super génie má problém s komunikací, co se týká dětí v okolí? Ano? Nezoufejte a učte ho, jak komunikovat a mluvit, byť jen třeba o počasí.
Samozřejmě v dospělosti, si člověk poté vybírá s kým se chce bavit a o čem. Ale je třeba se umět bavit, komunikovat s lidmi, kteří jsou s inteligencí, myšlením v normálu. Musíte vést své dítko i touto cestu, protože se může stát, že nenajde zaměstnání a bude muset nakonec nastoupit na nějakou dobu do nějaké fabriky či rychlého občerstvení. Hlavně si nikdy neříkejte, že to se ve vašem případě stát nemůže, protože ať chcete, nebo nechcete, stát se to rozhodně může.
nový nápad
Koníčky a zájmy
Je potřeba, zajistit i vhodné koníčky a zájmy, například kroužky, které jsou zaměřeny na dovednosti rukou, aby později v životě vaše děti zvládly vařit, navrtat výše zmíněnou polici. Další možností jsou různé tábory jako jsou skauti nebo vojenské tábory, nebo příměstské tábory. Pečlivě vyberte a jednou vám, váš potomek poděkuje.
Pokud máte doma génia, veďte ho, aby se v životě neztratil.