Důležité životní rozhodnutí

Představte si situaci. Jste dospělí, s partnerem pomalu plánujete společné bydlení a pomalu už chcete začít zakládat rodinu a jediné, co vám k tomu chybí, je vlastní bydlení. V této situaci se již ocitlo opravdu hodně lidí. Je to především z důvodu, že v dnešní době jsou nemovitosti opravdu nedostatkovým zbožím a když už se vám podaří najít nějaký, který se vám líbí, po shlédnutí ceny vás koupě hned přejde. Pokud máte štěstí, nějaké dobré bydlení zdědíte po někom z rodiny a poté zde můžete bydlet, nebo ho prodat a pořídit si nějaký podle vašich představ. Ovšem ne každý má takové štěstí a musí si nějak poradit i bez toho.
strom před domem.jpg

Koupit si byt, nebo i dům, je opravdu vážné rozhodnutí, protože to pro vás bude místo, kde strávíte zbytek svého života, nebo aspoň velkou část z něj. Musíte si tedy být naprosto jistí, že toto je to místo, kde chcete se svým partnerem žít, vychovávat zde děti a pomalu zde stárnout. Neuspěchejte proto svoji volbu a pořádně si jí promyslete. Nechte si udělat odborné prošetření nedostatků, zjistěte si, na kolik vás vyjdou případné opravy, uvědomte si polohu, na které se nachází a jestli vám to jakkoliv nezasahuje do vašich potřeb.

Pokud si tedy již jste jisti svojí volbou, nastává další důležitý bod: kde sehnat peníze. Nebankovní hypotéka by vaše problémy mohla vyřešit. Jediné, co potřebujete je nějaká nemovitost, kterou se zaručíte. Pokud sami žádnou nemáte, zkuste požádat rodinu, jestli by se nestali vašimi ručiteli. Určitě budou rádi, že se nebudete všichni muset tísnit v jedno domě, kde by stejně došlo časem na to, že byste se chtěli odstěhovat, ale už by taky klidně nemuselo být žádné vhodné prostředí, které by se vám zamlouvalo.
eco stavba.png

Jestli se vám tedy podařilo získat dostatečný počet peněz, tak vám gratuluji ke koupi nového domova pro vás i pro vaše děti, ať už již narozené, nebo teprve budoucí.