Je na čase zatočit s nadváhou

Jednou se nezdravý životní styl musel na lidstvu projevit. Bohužel, ty projevy nejsou příliš pozitivní. Z přejídání a nezdravého způsobu života se tvoří různé civilizační nemoci a hlavně přibývá lidí s nadváhou a také přímo obézních lidí. Proto se už i vědci začínají soustředit na toto odvětví a snaží se přijít na nějaký prostředek, který by pomohl lidem vyřešit tyto závažné problémy a tím přispět i k ozdravění celé společnosti. A dalo by se říci, že se už něco pozitivního podařilo. Možná, že už jste někdy slyšeli pojem ketogenní dieta. Je známá také pod označením bílkovinová nebo ketonová.
špagety s rajčaty.jpg
§ Je to účinná metoda na redukci váhy, která má vědecké základy.
Už po několika týdnech na sobě každý zjišťuje pozitivní změny. Nejedná se o žádný zázrak typu – „Vypij jeden koktejl denně a zhubneš dvacet kilogramů“. Je to metoda, která je vytvořena na vědeckém zjištění, jak lidský organismus spaluje uložené tuky. V tom je totiž onen pověstný zakopaný pes.

Konečně dieta, která funguje

Pokud vyzkoušíme nějakou super rychlou a účinnou dietu, při které se skoro nejí, pak přicházíme o svalovou hmotu, ale nežádoucí tuk se drží jako klíště. A právě toho se potřebujeme zbavit. Proto po běžných dietách kila rychle letí opět na své místo a dochází k tolik obávanému jo-jo efektu. Ketogenní dieta pracuje tím způsobem, že se tělu dodávají proteiny a zároveň se snižuje příjem sacharidů a tuků. Tím nastává stav, který se nazývá ketóza. V ketóze se tvoří takzvané ketolátky, které jsou schopné plně nahradit sacharidy. Tím pádem nedochází k úbytku energie, ale pouze redukci váhy.
piercing v pupíku.jpg
§ V domácích podmínkách se tento způsob příliš nedoporučuje.
§ Ke správnému efektu je zapotřebí konzumovat speciálně upravená jídla.
§ Je tedy možné si je objednat buď hotová, nebo si je podle příslušných receptů a z vhodných surovin připravit doma.