Sauna každý den – proč ne?

„Saunování“ je skvělý způsob jak relaxovat. Není nic lepšího, než si po náročném dni odpočinout ve vyhřáté sauně a cítit příjemnou vůni éterického oleje. Můžete využívat veřejné sauny, to se ale nedá srovnat s pohodlným a intimním prostředím u vás doma. Jak si tedy vychutnat tyto chvíle v soukromí?
sauna zevnitř
Pokud vlastníte dům se zahradou, máte vyhráno. Nejsnadnější způsob je, když si najmete specializovanou firmu, která vám poradí, co vše bude potřeba a zároveň vám saunu poskládá a zprovozní na vámi požadovaném místě. Zvolíte si druh sauny a podle toho si vyhledáte konkrétní výrobce. Čím jasnější budete mít představu, tím rychleji vám firma vše zařídí. Také záleží na typu sauny, který si vyberete (velikost, doplňkový sortiment apod.). Pořizovací náklady jsou ale dost vysoké.
příslušenství v sauně
Jestliže jste však zruční a práce se dřevem vám není cizí, můžete si saunu postavit svépomocí. Na toto téma existuje nepřeberné množství návodů, ať už si vyberete odbornou knížku nebo si najdete přesný video návod. Na internetu naleznete nejrůznější diskuze, kde se můžete poradit, když byste si nevěděli rady. V tomto případě se vám meze nekladou a můžete si vyrobit saunu přesně podle vašich představ a možností.

Ne každý však má domek se zahradou. V současné době je možnost instalace sauny přímo v bytě. Jestliže máte tedy prostorný byt nebo velkou koupelnu, můžete si dopřávat tento druh odpočinku i ve vašem bytě. Opět záleží, kolik chcete do sauny investovat, zda chcete finskou nebo infrasaunu, jestli využít služeb firmy nebo si vše vyrobíte sami.
finská sauna
O blahodárných účincích nemusí být žádný pochyb, časté chození do sauny zvyšuje imunitu a zlepšuje celkový stav organizmu. Pokud vážně uvažujete o vlastní sauně, ale stále váháte, můžete si zkusit také přepočítat vstupy do veřejné sauny s náklady na „saunování“ doma. Možná vám zrovna toto pomůže v rozhodování.