Oblíbený módní trend zvaný choker

Jednou jsou to tylové sukně, jindy podkolenka k sukním a módním trendem současné doby jsou chokery neboli v češtině obojky. Jedná se o náhrdelníky upnuté ke krku, které tak trochu ten obojek připomínají. V obchodech jich najdete desítky a na internetu i tisíce. Oblíbila si je i řada celebrit, například zpěvačka Katy Perry.

Chokers jsou sice jednoduchým doplňkem, který však dokáže změnit celý váš look a oživí vaši vizáž. Hodí se na jakoukoliv příležitost, jelikož jich najdete v obchodech a na internetu opravdu mnoho druhů.

Oblečete-li si k nim ošoupané džíny a volný květinový top, rázem vykouzlíte ideální outfit na letní festival nebo koncert. Hodí se však i k basic cami či off shoulder topům – v takových modelech můžete už vyrazit na rande či na kávu s kamarádkou. Nejvhodnější je k vintage či hippie stylu, ale nemusíte se jej bát kombinovat s čímkoliv.

Nejlépe bude vypadat s rozpuštěnými vlasy, budete pak vypadat sexy a uvolněně. Nejvíce však vynikne s vlasy v ledabylém drdolu nebo s pletenými copy. Je jedno jestli se bude jedna o klasiku, rybí či francouzský cop. Nicméně meze se v nošení chokers opravdu nekladou, hodí se ke všemu. Svůj sexy, vyzývavý look můžete podtrhnout výrazným líčením, například očními linky a rudou rtěnkou.

Móda se vrací zpátky

Tyto náhrdelníky byly oblíbené už v 18. století a jak to tak bývá, móda chokers se několikrát vrátila, až zasáhla i 21. století. Nemusíte se tedy bát, že si jich nakoupíte spousty (protože u jednoho určitě nezůstanete – nejde jim totiž odolat), ony vyjdou z módy a vám zůstanou ležet doma na poličce. Věříme, že až chokers nebudou in, jejich éra se zase brzy vrátí.

Chokers se vyrábí a prodává v nejrůznějších provedeních, od tenké tkaničky přes široké sametové obojky až po úzké kovové. Každý z nich se hodí k jinému typu oblečení, ale se všemi uděláte parádu. Nemusíte si příliš lámat hlavu nad tím, jak váš look oživit, stačí vzít choker, obvázat kolem krku a voilá – můžete vyrazit do ulic.

Můžete také potkat mnoho slečen a dam s chokerem doplněným spoustou drobných řetízků, a taktéž to vypadá moc krásně. Hlavně však pozor, abychom to s těmi doplňky nepřehnali a nespletl si nás někdo s romskou vědmou.