Květinové truhlíky podle ročního období

Líbí se vám ozdobné truhlíky a květináče, ale nikdy jste si vlastní nevysadili a ty v obchodě se vám zdají předražené? Nezoufejte, věnujte trochu času výzdobě vašeho balkónu a sami uvidíte, že na tom nic není.

V obchodě si vyberte vhodný truhlík nebo květináč a myslete také na obal, protože právě ten budete mít na očích. Rozmyslete si, jakou výsadbu budete chtít, jestli celoroční nebo sezónní a podle toho vyberte i substrát, popřípadě hnojivo. Pokud jste se rozhodli každé roční období výzdobu upravit, začněte hned tou jarní.
jarní květiny
Jaro
Výsadba nebude obtížná, jelikož na jaře je nepřeberné množství cibulovin, které překrásně kvetou. Vybírejte mezi primulkami, tulipány, hyacinty, narcisy. Nejlepší je kupovat cibulky, které teprve raší, ty vám totiž vydrží déle, než už ty vzrostlé. Podle popisku si vyberte barky květin, které máte rádi, a už stačí rostlinky jen zasadit. Nebojte se použít i nějakou ozdobnou stužku apod., než vám začnou sazeničky kvést, už tak budete mít truhlík krásně barevný.

Léto
V létě budete mít trochu problém s výběrem květin, protože jich existuje obrovské množství. S tím vám poradí přímo v prodejně, řekněte personálu, na jaké místo chcete truhlík umístit a už vám poradí vhodné rostliny na slunné místo nebo polostín. Pak už stačí vhodně zkombinovat barvy a rostlinky vysadit. Celé léto vám tak budou krásně zdobit okno nebo balkón.

Podzim
Příroda v toto období nabízí velké množství ozdob. Ty se dají krásně skombinovat s podzimními rostlinami. Základ truhlíku může být vřes, ten se prodává v nejrůznějších odstínech růžové a fialové a dá se pořídit také bílá barva. Mezi ně pak můžete dát ozdobné dýně, šišky, suché listí, kukuřice, žaludy, kaštany nebo sušené květy.
podzimní květiny a dýně
Zima
Na zimu se hodí jehličnany, ať už použijete malé jehličnaté stromky nebo jen větvičky. Můžete je doplnit cesmínou a dalšími ozdobami jako šípek, pentle, baňky a další ozdoby.

Výsadbě a použitím ozdob se meze nekladou, záleží pouze na vaší fantazii.