Těžká volba

To uznáváme dokonce i my. Ovšem, jak se říká, každá hádanka má své řešení. Tuhle otázku řeší, společně s vámi celá řada řidičů, vyjimkou jsou snad motoristé, kteří přešli na LPG pohon, ale těch je i dnes určitě po skromnu. Právě proto je otázka porovnávání benzínových a dieselových motorů stále aktuální. chceme vám tímto článkem ulehčit rozhodování
závodní auto
            V dnešní době to je, podle našeho názoru, téměř titánská otázka, ale my přesto všechno se pokusíme vám pomoci vám ji rozlousknout. Proto se zde v tomto článku pokusíme vyzdvihnout pozitiva obou pohonných jednotek, a tím vám ulehčit práci. Ovšem předtím než začneme porovnávat obě motorizace, musíme podotknout, že vlivem modernizace a vývoje obou druhů pohonných jednotek se rozdíly mezi nimi dramaticky snižují. Tím ovšem nechceme říci, že tento článek nemá smysl, spíše naopak.

         1.         Naftový motor
·         Úspornější – Naftové motory zůstávají i přes svižný vývoj obou motorizací podle nás úspornější, i když prudký vývoj motorizací v v dnešní době zapříčil téměř smazání rozdílů ve spotřebě mezi těmito motorizacemi.
·         Kultivovanější chod motoru – Naftové motory většinou mívají tichý chod, u kterého slyšíte jen kvílení pneumatik.
·         Vhodný pro přejezdy na dlouhé vzdálenosti – Právě díky nízké spotřebě paliva dieselové motory jsou vhodnéna delší vzdálenosti.
zapalovací svíčka
Zároveň nižší spotřeba zde spočívá ve využití maximálního výknu vozidla v nízkých otáčkách, čímž se právě tolik nepřetěžuje pohonná jednotka a je tedy vhodnější pro dlouhé přejezdy.
·         Efektivnější – Z dieselového motoru můžete využít větší procento z jeho celkového výkonu a přenést ho na silnice.
2.    Benzínový motor
·      Obvykle výkonější – Benzínové motory bývají obvykle výkonější než dieselové, ikdyž přenašení jejich výkonu na silnici bývá obvykle horší i s dobrou převodovkou.
·      Hlučnější – U většiny benzínových motorů nemůžete očekávat jejich kultivovaný chod, bývají značně hlučné, avšak atraktivnější pro sportovně naladěné jedince.
·      Používá se často ve spojení s bateriemi u hybridů- V posledních letech bývají součástí pohonných jednotek hybridů, pomocí něhož se obvykle dobíjí baterie, v kombinaci s elektromotorem dodává větší výkon a dynamiku vozu.
sportovní mercedes
Problematika těchto pohonných jednotek je složitější, ale my jsme vám chtěli nabídnout zde jen pozitiva těchto motorů, rozhodnutí už je jen na vás.

Těžká volba
Ohodnoťte příspěvek