Těžká volba

To uznáváme dokonce i my. Ovšem, jak se říká, každá hádanka má své řešení. Tuhle otázku řeší, společně s vámi celá řada řidičů, vyjimkou jsou snad motoristé, kteří přešli na LPG pohon, ale těch je i dnes určitě po skromnu. Právě proto je otázka porovnávání benzínových a dieselových motorů stále aktuální. chceme vám tímto článkem ulehčit rozhodování
závodní auto
            V dnešní době to je, podle našeho názoru, téměř titánská otázka, ale my přesto všechno se pokusíme vám pomoci vám ji rozlousknout. Proto se zde v tomto článku pokusíme vyzdvihnout pozitiva obou pohonných jednotek, a tím vám ulehčit práci. Ovšem předtím než začneme porovnávat obě motorizace, musíme podotknout, že vlivem modernizace a vývoje obou druhů pohonných jednotek se rozdíly mezi nimi dramaticky snižují. Tím ovšem nechceme říci, že tento článek nemá smysl, spíše naopak.

         1.         Naftový motor
·         Úspornější – Naftové motory zůstávají i přes svižný vývoj obou motorizací podle nás úspornější, i když prudký vývoj motorizací v v dnešní době zapříčil téměř smazání rozdílů ve spotřebě mezi těmito motorizacemi.
·         Kultivovanější chod motoru – Naftové motory většinou mívají tichý chod, u kterého slyšíte jen kvílení pneumatik.
·         Vhodný pro přejezdy na dlouhé vzdálenosti – Právě díky nízké spotřebě paliva dieselové motory jsou vhodnéna delší vzdálenosti.
zapalovací svíčka
Zároveň nižší spotřeba zde spočívá ve využití maximálního výknu vozidla v nízkých otáčkách, čímž se právě tolik nepřetěžuje pohonná jednotka a je tedy vhodnější pro dlouhé přejezdy.
·         Efektivnější – Z dieselového motoru můžete využít větší procento z jeho celkového výkonu a přenést ho na silnice.
2.    Benzínový motor
·      Obvykle výkonější – Benzínové motory bývají obvykle výkonější než dieselové, ikdyž přenašení jejich výkonu na silnici bývá obvykle horší i s dobrou převodovkou.
·      Hlučnější – U většiny benzínových motorů nemůžete očekávat jejich kultivovaný chod, bývají značně hlučné, avšak atraktivnější pro sportovně naladěné jedince.
·      Používá se často ve spojení s bateriemi u hybridů- V posledních letech bývají součástí pohonných jednotek hybridů, pomocí něhož se obvykle dobíjí baterie, v kombinaci s elektromotorem dodává větší výkon a dynamiku vozu.
sportovní mercedes
Problematika těchto pohonných jednotek je složitější, ale my jsme vám chtěli nabídnout zde jen pozitiva těchto motorů, rozhodnutí už je jen na vás.