X tipů, jak si skutečně odpočinout!

Nezapínejte televizi ani počítač a ztlumte si mobil. Chcete si přeci odpočinout, ne koukat na pracovní emaily, co zrovna přišly, nebo na Facebook, kde ztratíte celý večer čtením pochybných příspěvků a videí. Nechte spát i televizi, zejména v době večerních zpráv, protože ty vás zaručeně akorát namíchnou.
spící dívka

Vyrazte na procházku. Jedním z nejlepších uvolňovačů stresu je provětrat si hlavu na čerstvém vzduchu. Ideálně se podívejte do přírody. Pokud máte doma zvířecího miláčka, který rozhodně potřebuje několikrát denně vyvenčit, tím lépe, on už vás donutí vylézt ven. Jen zkuste změnit trasu a místo oběhnutí vašeho domu dvakrát dokolečka se přemoct k delšímu a zajímavějšímu výletu. Až dorazíte alespoň do parku, rozhlédněte se kolem a zjistěte, o co všechno jste doposud přicházeli!
lázeň a masáž

Tvořte. Někomu pomáhá, když se zabaví nějakou kreativní prací. Pro tyto nadšence je vytváření něčeho nového jistou formou meditace. Malujte, i když se vám první pokusy nevyvedou, s procvičováním se zlepšíte. Vezměte do ruky jehlice a upleťte si příjemnou šálu, nejen že budete mít radost z dobře stráveného času, ale ještě vám v zimě nezamrzne krk. Modelujte, vyšívejte, stlučte si novou stoličku, zkoušejte nové věci.

Zameditujte si. Pokud nemáte náladu nic nového vytvářet, jednoduše si sedněte nebo se položte a nechte myšlenky volně plynout. Tlukot srdce se pomalu utiší, vše kolem se zklidní a ustoupí do pozadí. Jste tu jen vy a vaše myšlenky, které plují kolem.

Pusťte se do sportování! Ač tento výkřik zní jako protiklad k odpočinku, vyzkoušejte si to sami a poznáte, že i aktivitou se dá příjemně zrelaxovat. Nemusíte hned provádět výrazy obouruč se čtyřiceti kilogramy závaží, ale co třeba taková jóga nebo běh?
protahování těla

Horká vana by mohla představovat další možnost. Je všeobecně známo, že teplá koupel má zklidňující účinky. Napusťte si vanu, nezapomeňte na hromadu pěny, případně sklenku vína a relaxujte.

Nezabývejte se prací ve svém volném čase, nemá to smysl. Akorát si pletete starosti do drahocenných chvil, které můžete věnovat čemukoli zábavnějšímu, no ne?

Nepomohly vám tyto rady? Relaxujete-li podle svého, článek by mohl být vaší další volbou.