Protivrásková péče

Změny v průběhu našeho života probíhají v celém těle, nejvíce je však vnímáme v obličeji. Stárnutí pleti bohužel nemůžeme zastavit, zpomalit však ano, a stačí k tomu každodenní důkladná péče.

Správné čištění pleti je základem její krásy. Čištěním se odstraňují ucpané póry i veškeré nečistoty a prach. Mlékem nebo emulzí nejprve odstraníme nečistoty a následným dočištěním tonikem dodáme pleti hydrataci.
blondýna středního věku
BOJ PROTI STÁRNUTÍ PLETI
o 25+
První známky stárnutí můžeme zpozorovat po pětadvacátých narozeninách. Do té doby je pleť považována za mladou. Je pevná, pružná a zářivá. Jedinou nevýhodou bývá nadměrná citlivost a akné. Bez krémů proti vráskám se tedy zatím obejdeme. Vhodné je však používat krémy na ochranu proti UV záření.

o 35+
I když ještě vypadáme mladě, můžeme již pozorovat první vrásky. Důležité je zaměřit se na prevenci, hydrataci a správnou životosprávu. Díky těmto faktorům se určuje délka rychlost stárnutí naší pleti. Kůže se v tomto věku ztenčuje a snižuje se schopnost její obnovy a hydratace. Vhodné je používat zpevňující komplexy, přírodní výtažky nebo koenzym Q10.

o 45+
S přibývajícími lety dochází v organismu k fyzickým, emocionálním i psychickým změnám. V kůži ubývají elastická vlákna, což je vlastně podstatou vzniku vrásek. Vzniklé změny lze řešit korektivně dermatologickými zákroky. Vhodné je však používat krémy na obnovu struktury a pevnosti pleti a přípravky s obsahem kyseliny listové.

o 55+
Stárnutí pleti se zrychluje, protože se kožní buňky pomalu obnovují a rychle ubývají. Kvůli hormonálním změnám je pleť sušší a kůže je méně pružná. Obličej může začít působit unaveným a smutným dojmem. Vhodné jsou krémy s liftingovým účinkem a jako doplněk koncentrované kapsle a další intenzivní kúry.
vrásčitý obličej

NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY STÁRNUTÍ PLETI

1. Špatná ochrana před UV zářením
2. Špatná životospráva
3. Kouření
4. Pití alkoholu
5. Mračení se
6. Špatná volba kosmetiky
7. Stres
8. Střídavé hubnutí a tloustnutí