Zatočte s únavou, kterou neumíte ovládat

I neovladatelná únava má na svědomí fakt, že náš výkon a průběh dne je poměrně slabý a často málo efektivní. Jestli i vás trápí únava, kterou neumíte ovládat a zatočit s ní tak, abyste se konečně probrali, je načase s tím začít něco dělat. A to ještě dnes!
pomeranče a květina

VITAMÍNY A MINERÁLY

Vaše tělo potřebuje vyvážené množství minerálních látek a vitamínů, ze kterých může čerpat veškerou energii a sílu, kterou v průběhu dne musíte věnovat práci a vašim aktivitám. Zařaďte proto do vašeho jídelníčku potraviny, které jsou nabitévitamíny nebo doplňky stravy, který vám pomůže dostat se do rovnováhy.
HOŘČÍK
Nedostatek magnézia neboli hořčíku ve vašem těle, má za následek neskonalou únavu organismu, která vás do značné míry brzdí. Horčík vám pomůže ke správné funkci svalů a nervů, vyprodukuje ve vašem těle energii, okysličí ho, zlepší vaše myšlení a paměť a v neposlední řadě bude bojovat s únavou, která vás ubíjí – za vás.
VITAMÍN C
Nejlepším zdrojem imunity a nejvzácnějším antioxidantem, je bezpochyby vitamín C. Najít ho můžete i v přírodních surovinách a potravinách, které ho mají dostatek. V případě, že ho i přesto nemáte v těle v dostatečném poměru, zvolte formu vitamínového doplňku. Výhodou je, že je tento vitamín tak všestranný, že se díky němu nikdy nemůžete předávkovat. Nadměrné množství se vám vyplaví z těla a vy ho budete mít jen tolik, kolik skutečně potřebujete. Dá se říct, že tento vitamín je pro váš ospalý režim, ze kterého chcete ven – naprosto nezbytný.
plátky lososa
RIBOFLAVIN
Největším zdrojem přírodní energie, je zcela jistě vitamín B2 nebo také známý jako riboflavin. Snižuje veškerou únavu, potlačuje pocit vyčerpání a zamezuje jeho výskytu. Najdete ho například v tolik zdravě prospěšných mořských rybách, mléce, ale i droždí. Vyskytuje se i v některých druzích sýrů nebo ho můžete užívat jako doplněk stravy. Samozřejmě pravidelně a ne jen jednou za čas.

TUKY – BÍLKOVINY – SACHARIDY

Tyto živiny, by měly být vždy vyvážené ve správném poměru. I to, že se cítíte pořád unavení a oslabení, je příčinou toho, že je nemáte v rovnováze. Jestli chcete získat energii, zvažte, jestli není čas něco málo zhubnout.
Jestli je přijaté energie strašně málo, vaše tělo to pozná a bude na to reagovat pocitem únavy a vyčerpání, ale jestli si je dopřejete moc – v podobě sacharidů neboli okamžité energie, budete přibývat na váze v nehezkém poměru.
Měli byste mít svůj jídelníček nastavený tak, abyste měli všeho dostatek, a to natolik, že se to nebude odvíjet od vašeho výkonu v průběhu všedního dne.