Chemie do bazénu je základem v péči o vodu

Žádný majitel bazénu, ať už toho zahradního anebo vnitřního, se neobejde bez chemie do bazénu. Právě přípravky bazénové chemie jsou základním kamenem, na kterém můžete při údržbě vody v nádrži stavět. A je jasné, že na dokonalé čistotě vody v nádrži všechno závisí – závisí na ní váš celkový požitek z koupání, váš zdravotní stav a to, jaký uděláte dojem na lidi okolo. Vždyť i jiskřivá voda, která má jiskru, jako z reklamy se může podílet na vašem společenském image.
Každý čerstvý majitel bazénu stojí na začátku před otázkou, jaké konkrétní přípravky bazénové chemie k údržbě vody zvolit. A to se netýká pouze nových majitelů, vždyť i ti, kteří mají bazén už pěknou řádku let, neustále pátrají po novinkách, které by účinkovaly ještě efektivněji a údržbu vody by jim ještě více zjednodušily.

plavec

Přípravky, které se starají o desinfekci bazénové vody, je možné rozdělit do tří hlavních kategorií podle toho, jaká je jejich účinná složka. Může to být oblíbený a velice účinný chlór, spolehlivý kyslík anebo bróm, který se hodí i do oteplených vod, ve kterých se vyznačuje dobrou stabilitou.

Zda sáhnete po chlorové chemii, bude do velké míry záležet také na tom, zda netrpíte nesnášenlivostí k agresivnímu chlóru anebo zda vám nevadí jeho typický zápach. V každém případě lze říci, že právě chlorové přípravky jsou velice oblíbené jak mezi amatéry, tak mezi pracovníky profesionálních úpraven vod.
Rozhodně váš však nezklame ani kyslíková, ani bromová chemie, které nijak nezapáchají, takže ošetření vody těmito přípravky ani nepoznáte.

četba u bazénu

Nicméně nelze zapomenout ani na speciální přípravky na pravidelné měření koncentrace aktivní látky ve vodě a hodnoty pH, které jsou pro správné fungování bazénu nezbytné.
A pokud jde o bazénovou chemii, tak vám jistě přijde vhod i vločkovač, který vás zbaví mléčného zákalu a vaše voda bude dokonale průzračná a jiskřivá.