Kočárek je samozřejmost

Pokud si holčičky s něčím rády hrají, je to mimo jiné i kočárek. Logicky sice prozatím jenom ten dětský, což je ale v tomto okamžiku podružné. Hrají si s takovým kočárkem, a to v podstatě proto, že s pomocí tohoto atributu vlastně napodobují své maminky, které si počínají nebo alespoň někdy v životě počínaly naprosto stejně, jen v dospělácké podobě.
Maminka je vzor a tudíž je i takový kočárek pro holčičku něco naprosto přirozeného, co tato touží mít automaticky. Aby se podobala svému vzoru.
Jaký kočárek pak touží mít děvčátka nejčastěji? Na to se odpovědět nedá. Každá má svůj vkus, a zatímco jedné stačí i něco zcela skromného, respektive tato vezme zavděk jakýmkoliv kočárkem, který je pro ni dostupný, jiná je náročnější a přeje si mít něco extra.
kreslený kočárek

A vyhovět kterékoliv z nich už v dnešní době není problém. Protože si lze takový kočárek na hraní pořídit na nesčetných místech v těch nejrozmanitějších provedeních. Zatímco za našeho dětství vesměs nebylo z čeho vybírat, dnes už jsou k mání třeba i takové ‚extrabuřty‘, jako je dejme tomu kočárek pro dvě panenky. Nebo třeba ten s úložnými prostory pro všechno, co by ‚miminko‘ mohlo potřebovat. Na výběr je tu tento sortiment i podle věkové kategorie, do níž ta která holčička spadá, pro každou je tu to nejlépe vyhovující, za všech okolností odolné a kvalitní, účelné i esteticky na výši, na své si tu přijde jak roční, tak třeba i šestiletá malá slečna.
Každá se tak může už odmala připravovat na to, čemu se v dospělém věku s největší pravděpodobností nevyhne, byť zatím pouze v podobě hry. Což se jí ale v budoucím životě určitě neztratí.
kočárek kdysi

S takovým kočárkem si lze hrát doma stejně jako venku, lze si ho vzít leckam. A o tom, že se jedná o dokonalý typ hračky, svědčí i to, že tato přečkala staletí. Měnila se, pochopitelně, ale je stále tímtéž. A určitě i zůstane.
Protože kdyby holčičky ztratily zájem o to, být maminkami, čekalo by lidstvo vymření po přeslici.