Nikdo nejsme robot

Ženy většinou pracují víc než muži. Oni mají pocit, že bez nich by se přestala točit zeměkoule a neuvědomují si, že sice je fajn, že nosí výplatu, ale když jejich unavené tělo při příchodu z práce spočine na gauči, místo, aby pomohli ženě, která také byla vydělávat, je smutné, když svou lenost obhajují slovy, že její a jeho práce se vůbec nedá srovnávat. Ona má starání se o domácnost a děti vlastně jako aktivní odpočinek. Že takový muži už dneska nejsou? Myslím, že byste se divili.

Takový život se nedá vydržet, a tak jednoho dne žena zjistí, že nikdo nejsme robot, protože jí najednou došly síly.
spaní u svíčky

Potřebuje pomoc.

Rodina je ale zhýčkaná komfortem, svým nicneděláním a jen se diví, jak to, že nemají vyžehlené prádlo, není umyté, případně vyndané z myčky, nádobí, na toaletě není daná další rolička papíru.

V tento okamžik je nutné, aby všichni začali fungovat.

Nejlepší je, když takového člověka budete trochu rozmazlovat.

Nabídněte oblíbenou čokoládu, pusťte film, nebo navrhněte, ať si vybere, kam by chtěla jít relaxovat.

Nedivte se, jestli řekne, že chce jít sama do bazénu, protože potřebuje chvíli se o nikoho nestarat, nebo ke kadeřnici. Jestli bude chtít zajít na masáž, nenabízejte jí takovou, která je pro dva.  

Máte nějakého domácího mazlíčka? Ten jí pro začátek pomůže. Pohlazení, pomazlení, vylepšení nálady.


Ale může se stát, že při všem tom shonu dojde na zlomeninu nohy.

Nečekejte, že s berlemi bude domácnost fungovat stejně jako před tím. Musíte pomoci. Nevymlouvejte se na to, že je celý den doma, tak má čas dobelhat se do kuchyně a uklidit po vás svinčík, nebo že není tak pracné vyndat prádlo z pračky a pověsit.

Ke správné léčbě musí kolem vše fungovat. I když sádra zpevnila nohu, největším úkolem v téhle chvíli je vypnout a odpočívat.

Pomáhejte.
kluk u okna

 Děti nemusí jen chodit vynášet odpadky, nebo odnášet ze stolu své špinavé nádobí. Jestli jsou už větší, naučte je připravit si studenou večeři (nemusíte každý den podávat teplou), muž se také musí umět obsloužit, když je to nutné. A kdyby alespoň občas pro vás udělal, to co od vás považuje za samozřejmé, určitě by si vysloužil nejen pochvalu.

Naučte rodinu spolupracovat. Budou pak všichni překvapení, co času a energie jim najednou můžete dát. A budete rozdávat veselé úsměvy.