Italské piaggio

Zrození legendy
Zvláštně vypadající stroje začaly být vyráběny na začátku 20. století. Tenkrát to ještě byla neohrabaná, pomalá, nepohodlná vozítka, která však byla oblíbená pro svou originalitu, zajímavost a výstřednost. Ovšem oblíbenost zajistila rostoucí úspěchy, a tak se tříkolky začaly z Itálie šířit do celého světa. Tříkolky Piaggio jsou jedním ze symbolů Itálie.
italské piaggio
Itálie u nás v Ostravě
Od roku 2004 společnost I-tec Czech, s.r.o. zastupuje italskou značku Piaggio u nás v České republice. Sídlí v Ostravě a specializuje se na prodej a servis tříkolek i čtyřkolek.

Pojďte se svézt
Piaggio sice jede maximálně čtyřicítkou, má tři rychlosti a zpátečku, a jeho cena se pohybuje hodně nízko. A přestože je tomuto vozítku již 66 let, určitě s ním na silnici budete za hvězdu. Lakované rámy, kov doplňuje plast, plechy chrání světla. Tato nákladní tříkolová motorka je nejmenším náklaďákem na světě. Jeho design je nezaměnitelný. Vpředu jedno kolo, vzadu dvě, malá kabina, miniaturní vzduchem poháněná motor – to je Piaggio. Tato hranatá krabička je však velmi praktická. Nejen že vám odveze nákup, ale také i větší náklad, vejde se do něj prakticky všechno. Pokud byste chtěli, můžete si dokonce pořídit i zahrádku na střechu tohoto malého broučka. Pokud však měříte dva metry, počítejte s tím, že se do kabiny sotva nasoukáte. Ovšem výhled z kabiny budete mít vždy skvělý, takže budete mít absolutní přehled o tom, co se děje na silnici. O parkování ani nemluvíme – prostě se vejdete všude.
piaggio v uličce
Vnitřní komfort
Koženkou potažená lavice přímo láká k usazení. Bezpečnostní pás vás ochrání za jízdy, která je vždy nezapomenutelná. Police s vaničkou na drobnosti, popelník i držák na drobné. Nechybí ani páka ruční brzdy, jeden pedál, a hlavně řidítka. Volant mají pouze větší verze. Tachometr a rychloměr – ten je pouze do šedesátky, více z tříkolky nedostanete. Stěrač, blinkry, zrcátka a klakson. Zkrátka perfektní komfortní vybavení, tak co víc si přát?